Pečením můžete pomáhat

03/05/2020

Maloměstská fotografka

Pocházet z malého města znamená jediné: všichni vás znají. Pokud nejste místní průserář, tak je to jedině dobře! Moc mě potěšilo, když mě Leonka z neziskové organizace Egeria poprosila, abych k jejich loňskému 10. výročí nafotila propagační fotky.

Jídlo included? Say no more!

Leonka bydlí na Blatně nad Chomutovem v naprosto božím domě. Dýchá z něj příroda, pohoda a neuvěřitelná atmosféra. Ze svého bydlení má úžasný výhled na údolí, na stromy, na rozlehlou louku. To vše přiléhá k domovu, který si tam vybudovala. Nebudu vám tedy lhát, že tohle focení pro mě bylo naprosté blaho. Inspirující ženy, dobré jídlo a krásné prostředí. Připadala jsem si jako na focení pro časopis Venkov!

Pečením můžete pomáhat. Vážně!

Leona, Andrejka a Jana, ženy Egerie, se v roce 2009 rozhodly založit neziskovku fungující na následujícím principu: když se na Kadaňsku koná akce jako např. Císařský den nebo Narozeniny Maxipsa Fíka, milé ženy Kadaně napečou dobroty, které Egerii věnují. Holky je prodají a vydělané peníze darují vybraným handicapovaným dětem či dospělým, kteří potřebují individuální pomoc.

A kdo je ta Egeria?

Kadaňsko má svoje pověsti, mezi něž se řadí i ta o víle Egerii, která bydlela v řece Ohři a pomáhala všem, kteří se nacházeli v nouzi.

Sharing is caring! ♥